12 lut 2012

Jak się ubrać na imprezę firmową?

Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego stroju do pracy, a często jeszcze trudniej jest się ubrać na imprezę firmową. Co założyć na spotkanie z przełożonymi w gronie kolegów i koleżanek z pracy?

Wybierając strój na imprezę firmową, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to gdzie się ona odbywa. Inaczej bowiem ubierzemy się na firmowy piknik na świeżym powietrzu, inaczej na obiad w restauracji, a jeszcze inaczej na wieczorne przyjęcie. Najlepszym wyjściem jest postawienie na klasykę, ubrania proste i eleganckie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Jeśli wybieramy się na imprezę za dnia, postarajmy się unikać czerni. Jest ona zarezerwowana raczej na wieczorne wyjścia. Warto poszukać sukienki w jasnych pastelowych kolorach. Jeśli chodzi o dodatki, wybierajmy raczej te delikatne. Dobrym pomysłem jest założenie kilku warstw, na przykład sukienki z krótkim rękawkiem i marynarki. Kobiety, które nie chcą rezygnować z czerni mogą ją połączyć z innym kolorem.

Gdy wybieramy się na imprezę na świeżym powietrzu musimy dobrać odpowiednie buty. Powinny one nie tylko pasować do stroju, ale także być wygodne. Raczej zrezygnujmy ze szpilek, które po dłuższym czasie będą powodowały dyskomfort i utrudnią chodzenie po grząskim terenie. Postawmy na koturny lub na buty o niskim obcasie.

Jeżeli impreza firmowa zaplanowana jest na wieczór, poszukajmy w szafie eleganckiej sukienki, albo klasycznego garnituru, który przełamiemy kobiecymi dodatkami. Zwykle na imprezach obowiązuje nieco mniejszy rygor dotyczący stroju, dlatego pozwólmy sobie na trochę swobody. Może rozpuszczone włosy i odkryte buty? Kolorowa, duża biżuteria?  Należy jednak pamiętać, że nadal jest to środowisko naszej pracy, nie można więc przesadzać. Elegancja i skromność to hasła, którymi powinnyśmy się kierować.

Zdjęcia: allthingschic.net, omgwheredidyougetthat.blogspot.com

3 odpowiedzi na „Jak się ubrać na imprezę firmową?

 1. Megi
  12 lutego 2012 o 17:33

  Fajne propozycje. Zawsze mam problem z ubiorem na firmową imprezkę :P

 2. Anka
  12 lutego 2012 o 17:38

  Kiedy idziemy na imprezę z pracy trzeba się pilnować i dbać o dobre wrażenie. Nie ma co przesadzać z dekoltem czy ograniczeniem w długości spódnicy. Ja zawsze stawiam na klasykę i umiarkowanie, tak jak w artykule.

 3. Mamira
  13 lutego 2012 o 09:46

  Extra artykuł! Oby takich więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>